Sarıyer’de gecekondunun çatısında çıkan yangın paniğe neden oldu

Sarıyer’de gecekondunun çatısında çıkan yangın paniğe neden oldu

İSTANBUL – İstanbul Sarıyer’de bulunan bir gecekonduda sobanın bacasında biriken zift nedeniyle çatı katında çıkan yangın itfaiye ekipleri tarafından kontrol altına alınarak söndürüldü.

Yangın 16.00 sıralarında Sarıyer Maden Firuzan Sokak’ta bulunan gecekonduda çıktı. Edinilen bilgiye göre, okuldan eve dönen 16 yaşındaki çocuk, annesinin evde olmaması sebebiyle sobayı tek başına yakmaya çalıştı. Bacada biriken zift yüzünden tütemeye başladı. Yangın çatıya sıçrarken çocuğun komşularına haber vermesinin ardından ihbar üzerinde olay yerine çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi. İtfaiye ekiplerinin kısa sürede müdahale ederek yangını söndürdü. Ölen ya da yaralanın olmadığı yangında evin çatısında hafif çaplı hasar meydana geldi.

Yangın hakkında konuşan komşu, “Okuldan gelince çocuk üşümüş annesi de evde olmadığı için sobayı tek başına yakmaya çalışmış. Sobayı yakarken bir bakmış tutuşmuş. Bize haber verdi biz de itfaiye haber verdik geldiler söndürdüler. Allah razı olsun herkesten” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir