Netanyahu ve serbest bırakılan esirlerin toplantısında büyük kavga çıktı

İsrail’de rehine aileleri ve hükümet arasındaki kavga giderek büyüyor.

Salı günü, yakın zamanda serbest bırakılan bir grup rehine ve halen Gazze’de tutulanların aile üyeleri ile Başbakan Binyamin Netanyahu ve savaş kabinesinin diğer üyeleri arasında oldukça gergin bir toplantı gerçekleştirildi.

SESLER YÜKSELDİ

Herzliya’daki toplantıda hazır bulunanlar daha sonra medya kuruluşlarına seslerin yükseldiğini ve Netanyahu’nun taleplerinin hiçbiriyle doğrudan ilgilenmediğini, çoğunlukla bir kağıt parçasından yazılan yorumları okuyarak orada bulunanları kızdırdığını söyledi. Kayıtlarda bazı katılımcıların başbakana istifa etmesi için bağırdığı duyuldu.

Toplantıdan sızdırılan alıntılarda Netanyahu’nun ailelere “Şu anda herkesi eve getirme imkanı yok” dediği duyuldu. 

Rehine Hanan Yablonka’nın babası Reuven Yablonka toplantıyla ilgili şunları söyledi:  “Kaos ve bağırışlar vardı. Tüm rehinelerin eve dönmesini için seslerini yükselttiler”

HAMAS DEĞİL İSRAİL TARAFINDAN ÖLDÜRÜLMEKTEN KORKTUK

Rehineler ayrıca Hamas tarafından öldürülmekten değil İsrail tarafından öldürülüp “Onları hamas öldürdü” denilmesinden korktuklarını söyledi.

ORDU BİZİM OLDUĞUMUZ YERLERİ DE BOMBALADI

İsrailli rehinlerden biri yaptığı açıklamada savaş kabinesi ateş püskürdü:

“Orada neler olup bittiğine dair hiçbir fikriniz yok. İstihbarat sahibi olduğunuzu iddia ediyorsunuz ama gerçek şu ki bombalandık.”

Salı günkü toplantı, rehinelerin aile üyelerinin savaş kabinesiyle görüşme talebinden sonra gerçekleşti.

Netanyahu, kabinenin rehinelerin ailelerini görmezden geldiği yönündeki suçlamaları reddederek onlarla bir toplantının hafta sonuna doğru planlandığını söylemişti.

Netanyahu,  rehinelerin aileleriyle ilk kez  15 Ekim’de bir araya gelmişti.

 

 

 

 

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir