iPhone Ultra bilmecesi: Apple’dan ezber bozan bir hamle geliyor!

Apple’ın iPhone 15 serisini tanıtacağı etkinliğe artık sadece bir hafta kaldı. Gözler elbette yeni nesil iPhone’lara çevrildi. Seri, bugüne kadar birçok sızıntıya maruz kaldı. Ancak en dikkat çekici sızıntılardan birisi de yeni gelmesi beklenen “Ultra” modeli oldu. Son sızıntı durumun biraz farklı olacağını söylüyor.

iPhone Ultra, Vision Pro’a özel bir telefon olarak sahne alacak

Apple, geçtiğimiz haziran ayında karma gerçeklik dünyasına etkileyici bir adım attı. Vision Pro’yu tanıtan şirket, bu alanda en iyisi olabileceğinin sinyallerini verdi. 2024’ün başında tanıtılacak başlık için özel bir iPhone modeli geliyor.

Apple haberleriyle dikkatleri üzerine çeken MacRumors, Apple’ın Vision Pro’ya özel çalışacak bir “iPhone Ultra” modelini piyasaya süreceğini belirtti. Cihazın, kullanıcıların sürükleyici fotoğraf ve videolar çekmesine olanak tanıyan üç boyutlu bir kameraya sahip olacağı belirtiliyor.

Bu haberle birlikte kafalar iyice karıştı. Daha önce birçok sızıntı, beklenen serinin en güçlü oyuncusu için kullanılan “Pro Max” isminin “Ultra” ile değiştirileceğini söylüyordu. Sektörde sızıntılarıyla ön plana çıkan Majin Bu’ya göre Pro Max ve Ultra ayrı bir modeller olarak sahne alacak.

Kaynak, serinin 5 modele sahip olacağını belirtti. Buna göre seri, iPhone 15, 15 Plus, 15 Pro, 15 Pro Max ve 15 Ultra isimlerinden oluşacak. Ultra modelinin Vision Pro’dan hemen sonra çıkacağını düşünürsek cihaz, önümüzdeki yılın ilk yarısında tanıtılabilir. Ek olarak bahsi geçen iPhone Ultra ve iPhone 15 Ultra modelleri farklı cihazlar da olabilir. Nihai sonucu 12 Eylül’deki etkinlikte öğreneceğiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir