Canik’te Eller Filistin İçin Semaya Kalktı

Canik Belediyesi’nin Ayasofya Cami Başimam Hatibi Mehmet Emin Ay’ın katılımıyla ilçede düzenlediği Sabah Namazı Buluşması’nda Filistin için dualar edildi.

Vatandaşları maneviyat yüklü programlarla buluşturmayı sürdüren Canik Belediyesi, ilçede Sabah Namazı Buluşması düzenledi. Ayasofya Cami Başimam Hatibi Prof. Dr. Mehmet Emin Ay’ın konuk olarak katıldığı programda bir araya gelen yüzlerce vatandaş, İsrail’in Filistin’e yönelik sürdürdüğü işgal politikasını ve sivilleri hedef alan saldırılarını şiddetle kınadı. Kudüs’ün ve Mescid-i Aksa’nın özgürlüğü ile Filistin halkı için dualar edilen programda, Kuran’ı Kerim tilaveti gerçekleştirildi. Canik Merkez Cami’nde düzenlenen programa, AK Parti Samsun Milletvekili Av. Ersan Aksu, Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, Ayasofya Cami Başimam Hatibi Prof. Dr. Mehmet Emin Ay, AK Parti Canik İlçe Başkanı Mahmut Gençay, Canik İlçe Milli Eğitim Müdürü Zahit Köseoğlu, Mirasımız Kudüs Derneği Samsun Temsilcisi Vahdettin Dumanoğlu ve vatandaşlar katıldı.

 

“Filistinli kardeşlerimizin yanındayız”

İsrail’in Filistin’de sivil halkı hedef alan saldırılarının savaş suçu olduğunun altını çizen Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, “İsrail her geçen gün savaş suçlarına bir yenisini daha eklemeye devam ediyor. Masum insanların ve sivil vatandaşların canice canına kast ediyor. İsrail bu caniliğin, hukuk tanımazlığın hesabını elinde sonunda verecektir. İsrail’in Filistinli kardeşlerimize yönelik, sivilleri hedef alan saldırılarını bir kez daha lanetliyorum. İsrail’in barbar tutumu karşısında tüm insanlığı birlik olmaya davet ediyorum. Filistinli kardeşlerimizin yanındayız” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir