Boran Kuzum kimdir, kaç yaşında, nereli? Boran Kuzun hangi dizi ve filmlerde yer aldı?

Amazon Prime platformunda izleyiciyle buluşan Aşk-ı Memnu uyarlaması Bihter filminin galası geçtiğimiz akşam gerçekleşti. Filmde “Behlül” karakterini canlandıran Boran Kuzum’un hayatı ve kariyeri merak edildi. Peki, Boran Kuzum kimdir, kaç yaşında, nereli? Boran Kuzun hangi dizi ve filmlerde yer aldı?

BORAN KUZUM KİMDİR?

1992’de Ankara’da doğan Boran Kuzum, üniversite eğitimini İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Sahne Sanatları Bölümü Tiyatro Anasanat Dalı’nda tamamladı. Televizyonda ilk kez 2015 senesinde Analar ve Anneler dizisiyle yer aldı. Analar ve Anneler’de eczacı kalfası rolünü canlandırdı ve Binnur Kaya, Okan Yalabık ve Hazar Ergüçlü gibi oyuncularla birlikte çalıştı. 2016’da Muhteşem Yüzyıl: Kösem kadrosunda I. Mustafa karakteriyle yer alan oyuncu bu dizide Beren Saat, Ekin Koç ve Aslıhan Gürbüz gibi oyuncularla birlikte rol aldı ve ilk kez geniş kitlelerce tanındı. Esas çıkışını Taylan Biraderler’in yönetmenliğinde çekilen, Millî Mücadele yıllarının anlatıldığı Vatanım Sensin isimli dizide oynadığı Leonidas Papadopoulos karakteri ile yaptı. Cingöz Recai filminde Cüneyt karakterine hayat veren Kuzum usta oyuncularla çalışma serüvenine burada da devam etti. İstanbul Kültür Sanat Vakfı’nın düzenlediği 21. İstanbul Tiyatro Festivali kapsamında da sahnelenen ve açılış oyunu olarak yer alan, Pürtelaş Tiyatro’nun sahnelediği Martı oyununda Treplev karakterini canlandırdı.

2020 yılında bir arkadaşlık hikâyesini konu alan senaryosunu Melikşah Altuntaş ve Berrak Tüzünataç’ın yazdığı yönetmenliğini ise Caner Özyurtlu ‘nun yaptığı Biz Böyleyiz filminde Emrah karakterini canlandırdı. Nejat İşler ve Miray Daner ile beraber yer aldığı Saygı’da ise adaletsizliğe karşı durmaya çalışan ama bir süre sonra kendi içinde bulunduğu durumu sorgulamaya başlayarak hareket etmeye karar veren Savaş karakterini canlandırdı.

BORAN KUZUM DİZİ VE FİLMLERİ

2015 Analar ve Anneler

2016 Muhteşem Yüzyıl: Kösem

2016-2018 Vatanım Sensin

2018 Şahin Tepesi

2020 Menajerimi Ara

2019 Hakan: Muhafız

2020-günümüz Saygı

2022 Aşkın Kıyameti

2023 Bihter

2012 Aşka Dokunmak

2014 Bir Adam Yaratmak

2017 Cingöz Recai

2020 Biz Böyleyiz

2022 Mevlana Mest-i Aşk

2023 Mucize Aynalar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir