Başkan Sandal, Talimatı Verdi: Caminin Temel İhtiyaçları Karşılanıyor

Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, Osmangazi Mahallesi’ndeki Hacı Osman ve Hacı Hatice Balcı Camisi dernek yönetimini ziyaret etti. Sandal, gelen talepler üzerine caminin temel ihtiyaçlarının kısa sürede karşılanacağını söyledi. Bu kapsamda caminin avlusuna gölgelik ve dernek yönetim ofisi yapılacak, oturma grupları monte edilecek.

 

Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, Hacı Osman ve Hacı Hatice Balcı Camisi ziyaretinde cami derneği yönetimi ile bir araya geldi. Ziyarete Osmangazi Mahallesi Muhtarı Erol Güdücü, Dernek Başkanı Erbay Gürbulak, Cami İmamı Ahmet Çimen, Dernek Saymanı Ahmet İnce ve vatandaşlar katıldı.

 

HER ZAMAN YANINIZDAYIZ

Cami derneğinin talebi üzerine temel ihtiyaçların Fen İşleri Müdürlüğü tarafından kısa sürede karşılanacağını belirten Başkan Sandal, “Biz ibadethanelerimizin temel ihtiyaçlarıyla düzenli olarak ilgilenmek için Diyanet’e protokol için yazı gönderdik ancak kabul görmedi ve reddedildi. Bir anlamda belediyeler ‘Camilere girmesin’ dediler. Ama biz yine de gelen talepleri hiç karşılıksız bırakmadık. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da her zaman tüm ibadethanelerimize desteklerimizi sürdüreceğiz. Caminin inşası sırasında imarda ve ruhsatta da yardımcı olduk. Belediyenin 40 m2’lik hakkından vazgeçtik. Tüm inanç merkezlerimize aynı hassasiyeti göstererek temel ihtiyaçların karşılanmasında ibadethanelerimize hizmetlerimizi her zaman sürdüreceğiz. Buraya da güneşten ve yağmurdan korunmak için Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerimizle sundurma yapacağız. Park Bahçeler Müdürlüğümüz tarafından oturma grupları monte edeceğiz ve bir de cami derneğimiz için konteynerden yönetim ofisi hazırlayacağız. Hiçbir inanç merkezimizin ihtiyacını geri çevirmedik, çevirmeyiz. Tüm ihtiyaçlarınızda yanınızdayız” dedi.

 

Dernek Başkanı Erbay Gürbulak, İmam Ahmet Çimen ve dernek yönetimi de, Başkan Serdar Sandal’a ilçeye ve camiye desteklerinden dolayı teşekkür etti.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir