14 Yaşındaki Kızın Tecavüz Şüphelisini Kız ve Arkadaşları mı Öldürdü?

İsveç’te yaşanan olay ülkeyi ayağa kaldırmış durumda. İddialara göre 14 yaşındaki bir kız çocuğuna tecavüzün baş şüphelilerinden olan taksici kızın abisi ve küçük yaştaki arkadaşları tarafından öldürüldü.

İsveç’te yaşanan olay ülkenin gündemine oturmuş durumda. 14 yaşındaki bir kız çocuğunun baş tecavüz şüphelisi ormanda ölü bulundu.

26 yaşındaki taksi şoförünün kullandığı araç terk edilmiş halde ve taksimetresi 3 gündür çalışır vaziyette bulunduktan sonra adam için arama çalışmaları başlatıldı. Taksicinin cansız bedeni ise bu keşiften bir hafta sonra, geçtiğimiz nisan ayında Enköping bölgesindeki bir ormanda, bir ağaca asılı halde bulundu.

Olayın ülke ve dünya gündemine oturmasının sebebi ise kan donduran detaylar.

Olayla ilgili soruşturma yürüten İsveç polisi taksicinin daha öncesinde tecavüz suçlamasıyla 14 yaşındaki bir kız çocuğu tarafından şikayet edildiğini belirledi. Şubat ayında bu suçlamayla polise başvuran kız olayın bir önceki yaz gerçekleştiğini söyleyerek şikayetçi olduktan sonra konuyla alakalı soruşturma başlatılmış ancak dava delil yetersizliği ve ihbarın belirsizliği gibi gerekçelerle düşmüştü.

Tüm bu bulguların ardından ise 14 yaşındaki kız, kızın abisi ve arkadaşları baş şüpheli pozisyonuna yükseldiler.

Aktarılanlara göre bu grubu cinayetle ilişkilendirecek kanıtlar da mevcut. Cep telefonlarının olay yerine yakın bir baz istasyonuna sinyal göndermiş olması, cinayetle suçlanan gençlerden birinin olaydan kısa süre önce taksicinin asılı bulunduğu iple örtüşen mavi bir ip ve bant satın almış olması, kurbanın banka hesabından geçlerden birinin hesabına para gönderilmiş olması ve şoförün ehliyetinin gençlerden birinin evinden çıkması gibi detaylar onları olayın baş şüphelileri haline getiren sebeplerden. Tüm bunların haricinde grup üyelerinden bazılarının DNA’larının da hem olay yerinde, hem de taksicinin asılı bulunduğu ipte tespit edildiği dile getiriliyor.

Tecavüz mağduru olduğu söylenen kız taksiciyi bölgeye çektiğini kabul ederken o ve arkadaşları diğer suçlamaları ise reddetti.

Taksiciyi bölgeye çektiğini kabul eden kız kardeşi ve arkadaşlarının amacının onu öldürmek değil yalnızca zarar vermek olduğunu söyleyerek suçlamaları reddetti. Savcılığa göre ise son derece acı verici şekilde gerçekleşmiş olan ölüm adeta bir infaz niteliği taşıyor. İsveç’in Uppsala Bölge Mahkemesi’nde görülecek dava ise 3 Ekim tarihinde başlayacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir