Ünlü İsimlerin Her Taraflarından Şatafat Akan Milyon Dolarlık Evleri

Ünlülerin çoğu, diğer insanların sadece hayal edebileceği abartılı bir yaşam tarzını benimsemiş durumda. Bu yaşam tarzının yanı sıra, ayrıca lüks evler satın almak için milyonlarca dolar yatırım yapmaktalar. 2023’ün en pahalı ünlü evlerini gösteren bir listeyi meraklıları için derledik, buyurun?

Kaynak: https://www.therichest.com/luxury-arc…

1. Ellen DeGeneres’ın lüks villası?

The Ellen DeGeneres Show ile tanınan Ellen DeGeneres, 500 milyon dolarlık bir servetin sahibi. DeGeneres, 2013 yılında Montecito’da 26.5 milyon dolara on yedinci yüzyıldan kalma bir villa satın aldı. On üç dönüme yayılan bu villa, arka bahçedeki yemyeşil bahçelerin eşlik ettiği altı yatak odası, sekiz banyo ve çok sayıda kütüphaneden oluşmaktadır. Mülkün değeri ise, 2023 itibariyle 45 milyon dolar.

Mülkün başka bir açıdan görünüşü?

Evin içinden bir kare?

2. Ünlü golfçü Tiger Woods’un milyon dolarlık malikanesi?

Yaklaşık 1,1 milyar dolarlık net servetiyle dünyanın en zengin golf oyuncusu olan Woods; bu mülkü 2006 yılında satın aldı ve tadilatı için tam 15 milyon dolar harcadı. Bu muazzam mülk, on iki dönümden fazla bir alanı kaplamakta. Bu lüks malikane; devasa bir golf sahası, tenis kortu, bir spor salonu, birden fazla havuz ve koşu parkuruna sahip.

Malikanenin içinden bir görüntü?

3. Eski eşler Angelina Jolie ve Brad Pitt’i birbirine düşüren lüks şato?

Angelina Jolie ve eski kocası Brad Pitt, 2012 yılında Fransa’nın Correns kentinde lüks şatoyu tahmini 60 milyon dolara satın aldı. Havuza, iki spor salonuna,ev sinemasına, konsol oyunu odasına, arazi motosikletine uygun bir alana ve gösterişli bir helikopter pistine sahip. Bu mülk, çiftin boşanması nedeniyle uzun süredir paylaşılamıyordu. Ancak Angelina uzun bir hukuk mücadelesinden sonra mülkün haklarını aldı.

Villaya yakından bir bakış?

60 milyon dolarlık evin içinden bir kare?

4. Kim Kardashian’ın Malibu’daki milyar dolarlık evi?

Kim Kardashian, şu anda yaklaşık 1,4 milyar dolarlık bir servetin sahibi. Kardashian, rapçi Kanye West’ten boşandığından beri mülk satın alma çılgınlığı içinde. Kısa bir süre önce Malibu’dan 70,4 milyon dolara ultra lüks bir sahil evi satın aldı. Bu sahil evi daha önce Cindy Crawford’a aitti. Ev, 7450 metrekarelik bir yaşam alanına sahip. Ayrıca Kardashian, Akdeniz tarzı bu villayı ilk fiyatından 29.1 milyon dolar daha ucuza satın aldı .

İçerisinde birçok spor salonu, havuz bulunan sahil evinin içi?

5. Jay Z ve Beyonce’un otuz bin metrekarelik süper malikanesi?

Los Angeles’ta, otuz bin metrekarelik bir süper malikanenin sahibi olan çift, mülkü 2017 yılında 88 milyon dolara satın aldı. Malikanenin sekiz yatak odası ve on bir banyosu var. Bulunduğu arazinin içinde on beş araçlık bir garaj, kişisel bir sinema salonu, birden fazla yüzme havuzu, bir spa ve büyük bir basketbol sahası bulunmakta.

Malikanenin daha yakından görünüşü?

6. Star Wars ve Indiana Jones serisinin yaratıcısı George Lucas’ın Kaliforniya’daki, Skywalker Çiftliği olarak da bilinen 100 milyon dolarlık lüks çiftliği?

7. George Clooney’nin 18. yüzyıldan kalma villası?

George Clooney, İtalya’nın Laglio kasabasında on sekizinci yüzyıldan kalma bir İtalyan villasına sahip. Clooney, bu villayı 2002’de sadece yedi milyon dolara satın aldı ve 2023 itibariyle mülkün değeri 100 milyon dolar. Villa; yirmi beş oda, tenis kortları, açık havuz, spor salonu, özel tiyatro ve Clooney’nin kapsamlı motosiklet koleksiyonunu barındıran devasa bir garajdan oluşmakta. Clooney bu villada Barack Obama, Prens Harry, Meghan Markle, Julia Roberts gibi ünlü kişileri de ağırlamıştı.

Villanın başka bir açıdan görüntüsü?

8. Bill Gates’in 154 milyon dolarlık devasa konağı?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir