Türkiye’nin teknoloji üssü: 9 binden fazla Ar-Ge mühendisiyle, 3016 milli proje!

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, Twitter üzerinden paylaştığı videoda, Türkiye’nin teknoloji üssü TEKNOPARK hakkında bilgi verildi.

İsmail Demir’in sosyal medyada paylaştığı gönderisinde, “9 binden fazla Ar-Ge mühendisiyle… 300’den fazla mezun ettiği kuluçka şirketiyle… Türkiye’nin millî teknoloji üssü!” ifadelerine yer verildi.

“MEMLEKETİMİZİN TEKNOLOJİ ÜSSÜ, MİLLİ GURURUYUZ”

Twitter üzerinden yayınlanan videoda Teknopark İstanbul’un özelliklerinden bahsedildi. Videoda şu ifadelere yer verildi; 

“Biz Teknopark İstanbul’uz, Dünyanın en ileri teknolojilerini üreten Milli takımıyız. Tıpkı bir buzdağı gibi, burada da görünenden çok daha FAZLASI var.

Çünkü burası Türkiye’nin en büyük milli takımının her gün sahaya çıktığı yer. Türkiye’nin en büyük milli takımının oyuncuları arasında her gün sahaya çıkan 9000’in üzerinde çalışanımız ve Ar-Ge mühendisimiz var.

Bizim takımımızın daha şimdiden savunma sanayimiz için ürettiği, Tanklardan gemilere, roketlerden insansız hava araçlarına 3016 milli projesi var. Biz Teknopark İstanbul’uz. Memleketimizin yerli teknoloji üssü, milli gururuyuz.”

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir